KORA i JIMEK – Spleen. Nowa wersja utworu dla akcji #mojepowietrze

with Brak komentarzy

25 marca 2018 ING Bank Śląski, wysłuchał min, mojej prośby i opublikował pełną wersję piosenki, której użył w swojej reklamie. A jest to piosenka wyjątkowa bo to utwór Maanamu „Krakowski Spleen” w zupełnie nowej aranżacji.

Był to chyba pierwszy przypadek, kiedy reklama odtwarzana przed wybranym filmem na YouTube nie była irytująca, a wręcz przyciągała swoją ścieżką dźwiękową. Mało tego, sama treść reklamy była już mniej istotna, bo fala komentarzy pod oficjalnym filmem z tego krótkiego spotu mówiła sama za siebie. Wszyscy chóralnie stwierdzili, że musi wyjść pełna wersja tego utworu.

 

 

 

 

Poniżej wstawka z kanału JIMKA

Mój komentarz pod filmem z reklamą w której użyto fragmentu utworu. Oraz odpowiedź banku o publikacji pełnej wersji utworu.

 

I jest już oficjalnie – Spleen! Utwór został nagrany przy okazji akcji banku ING #mojepowietrze, która ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na zanieczyszczenia powietrza w naciskiem na smog. Za tę wersję odpowiedzialna jest oczywiście KORA, która swoim śpiewem pokazuje, że mimo problemów ze zdrowiem, jest coraz lepiej. Ale także JIMEK!

Co prawda nie chce mi się wierzyć, że ktoś nie kojarzy tego artysty, ale jeśli są jeszcze tacy, to już służę wyjaśnieniem. Jimek to pseudonim artystyczny Radzimira Dębskiego. Radzimir to syn kompozytora Krzesimira Dębskiego i piosenkarki Anny Jurksztowicz. On sam jest również kompozytorem, dyrygentem a także producentem muzycznym.

Współtworzył muzykę do serialu Ranczo, skomponował muzykę do filmów: Orkiestra Niewidzialnych Instrumentów oraz Apartament. Głośniej zrobiło się o Jimku w 2012 roku, kiedy to wygrał konkurs na remix piosenki Beyonce – End Of The Time, który to później ukazał się na jej minialbumie 4: The Remix.

 

 

Później współpracując z Miłoszem „Mioushem” Boryckim i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, nagrał album 2015. To właśnie na tej płycie znajduje słynna już Historia Hip-Hopu, które zdobyło uznanie wśród artystów, których utwory Jimek zaaranżował.

Kory Jackowskiej natomiast przedstawiać nie trzeba. Ważne jest jednak to, że ostatnie informacje o artystce świadczą, że mimo choroby, jest w naprawdę dobrej formie. A ten stan potwierdza to, że w tym samym czasie wyszły dwie wersje Krakowskiego Spleenu. Ta dla banku oraz wspomniana przeze mnie TUTAJ w utworze Człowiek, której autorem jest Glaca, a kawałek pochodzi z płyty Zang, której premiera już 6 kwietnia 2018.

 

 

Zostaw Komentarz