WITAM

Mam na imię Marcin w internecie bardziej znany jako KornFanHead. Moje pasje to muzyka, podróże i dobra literatura. W związku z jedną z nich moje życie zawodowe opiera się na transporcie. Początkowo kariera opierała się na samochodach dostawczych by finalnie zasiąść za kierownicą ciężkicg zestawów 40 tonowych, w tym zestawy typu MEGA.

Transport to jednak praca zawodowa, która pozwala żyć i rozwijać inne pasje jak muzyka czy literatura. To ostatnie przy obecnym pędzie życia może wydawać się trudne lub niemożliwe, jednak doczekaliśmy czasów gdy technologia pozwala obcować z literaturą w podróży dzięki audiobookom. Moje recenzje wybranych pozycji możesz obejrzeć na moim kanale YouTube.

Podobnie sprawa ma się muzyki, gdzie w specjalnej playliście przestawiam swoje muzyczne pomysły na kompozycje, opierające się w głównej mierze na ciężkim, melodyjnym metalu.

Często pojawia się pytanie „czy gram w jakimś zespole?”. Odpowiadam – od dawna nie! Jednak to właśnie to między innymi powoduje od bardzo dawna, że dzięki temu mogę skupić się na promocji innych zespołów. Czy to pisząc recenzje płyt czy też patronując trasom koncertowym.

Cokolwiek w danym momencie mojego życia jest moim flow, jak na przykład eksploracja ciekawych miejsc z aparatem, czy to spędzanie wolnego czasu na rowerze czy też w formie treningów nordic walking, zawsze jednak najważniejsza dla mnie jest aktywność na mojej stronie.

Niezależnie czy pozwala mi na to czas i mogę poświęcić się jej całkowicie, czy też w momentach kiedy publikacje są rzadziej, to jednak właśnie tu jest główna oś mojej działalności.

A ta rozpoczęła się dokładnie w 6 czerwca 2005 roku. Wtedy to założyłem bloga na platformie onetu, która dziś już nie istnieje. Istnieje natomiast całe archiwum tego bloga, z którego czasami korzystam przenosząc tu najciekawsze treści. Szczęśliwie zdarzyło się, że zanim padły pierwsze informacje o tym, że platforma blogowa zostanie unicestwiona, ja już działałem tutaj, czyli na pełnowymiarowej stronie internetowej.

W zasadzie ta rewolucja na dobre rozpędziła koło zamachowe mojej działalności. Wspomniałem wyżej o częstotliwości publikacji. Okresy gdy są one rzadsze wynikają z tego, że gdy życie każe się skupić na innych sprawach, wolę robić to rzadziej, bo zawsze chcę, by cokolwiek, kiedykolwiek się tu pojawiało było zawsze z rozpoznawalnej od dawna jakości.

Przez te wszystkie lata działalności udało mi się stworzyć rozpoznawalną markę, która wielu przyciąga ze względu na jakość moich materiałów. To dzięki temu mogłem być patronem medialnym zarówno festiwali muzycznych, całych tras koncertowych a w portfolio mam także na koncie płytę i książkę. Ta ostatnia jest dla mnie szczególnie ważna, bo dotyczy polskiej edycji autobiografii muzyka mojego ulubionego zespołu – Korn.

W ostatnim czasie skupiam się na tym co jest główną osią mojej aktywności czyli piszę recenzję wybranych przez siebie płyt oraz szersze formy wypowiedzi w postaci felietonów lub dłuższych esejów.

In record

 

 

Jedna z najważniejszych chwil w moim życiu. Spotkanie z Brian’em Head’em Welch’em po koncercie w Warszawie na Torwarze 31 marca 2017. Od tamtej pory mieliśmy okazję się spotkać jeszcze dwa razy.

Kornfanhead Head

 

 

 

GŁÓWNE CELE BLOGA KORNFANHEAD.PL

– popularyzacja czytelnictwa w Polsce, ponieważ nadal nie rozumiem jak to możliwe, że „statystyczny Polak czyta średnio jedną książkę w ciągu roku”,

popularyzacja audiobooków jako nadal niedocenionego sposobu obcowania z literaturą – i wcale nie uważam, że czytanie jest lepsze; jest po prostu inne. Aktorska szkoła czytania audiobooków i dobrze dobrany lektor potrafią sprawić, że odbiór danej lektury będzie zupełnie inny po przesłuchaniu książki niż po jej przeczytaniu,

popularyzacja audiobooków wśród kierowców zawodowych – lubię łamać stereotypy i chętnie pokażę, że kierowcy zawodowi to naprawdę inteligentna grupa zawodowa, która wykonuje kawał dobrej, ale bardzo niedocenianej roboty,

– obalenie mitów na temat profesji kierowcy zawodowego. Przez dekady zawód kierowcy ciężarówki obrósł w niesłuszne i krzywdzące legendy i stał się grupą zawodową ośmieszaną i mieszaną z błotem. Moim celem jest pokazanie, że kierowca ciężarówki jest tak naprawdę kimś, kto powinien być szanowany bardziej niż górnik i kominiarz. Respekt należy mu się zaraz po lekarzu, strażaku czy stróżu prawa. W swoich materiałach pokazuję, jak wygląda to od środka, jednak nie jest to metoda, którą stosuje większość YouTuberów za kierownicą. Tak więc nie skupiam się na mówieniu o tym, gdzie jadę i jaki mam załadunek i rozładunek, ale mówię o tym wszystkim co tyczy się ogólnie życia związanego z tym zawodem, jak i tym co jest poza nim. Wspomnę, że kierowcą ciężarówki jestem z powołania i mam to w genach. Jest to moja pasja i spełnione marzenie. Dlatego walczę z każdym najmniejszym nawet sygnałem, gdzie owy zawód jest opluwany!


– promocja muzyki, poprzez współpracę z zespołami, muzykami i menadżerami grup, które nie tylko prezentują wysoki poziom artystyczny, ale są przede wszystkim bliskie mojemu muzycznemu sercu.

– promocja i prezentacja mojej muzycznej twórczości. Muzyki, która powstawała odkąd tylko po raz pierwszy sięgnąłem po gitarę (ok 1993 roku) i proces jej tworzenia trwa do po dzień dzisiejszy. Do tej pory była zapisana tylko na kartkach, taśmach magnetofonowych czy nagraniach cyfrowych audio i video.

– poruszanie tematyki socjologicznej, trollowanie niezdrowych akcji społecznych, wyrażanie sprzeciwu w przypadku łamania zasad, których nie można nawet ruszać, sprzeciwianie się niesprawiedliwości.

To tylko najważniejsze cele przyświecające mojej działalności. W każdej chwili może tutaj pojawić się coś nowego, ponieważ co chwilę wpadają mi do głowy nowe, dobre pomysły, które jak sami się przekonacie, z miejsca wcielam w czyn.

 

WSPÓŁPRACA

Jeśli chcesz ze mną współpracować, to zapraszam do kontaktu