Jak znaleźć nocleg i transport przed koncertem Korn-a. Relatywnie tanio i dobrze.

with Brak komentarzy

noclegiDo koncertu Korn-a w Dolinie Charlotty zostało już niewiele dni. Większość którzy mają bilety, zarejestrowali się na spotkanie z Head-em, już zaciera ręce. Jednak jak wiadomo Słupsk i okolice, to dla niektórych wyprawa na drugi koniec Polski. Trzeba więc odpowiednio sprawnie zorganizować sobie transport i nocleg by móc spokojnie cieszyć się koncertem.

Jako kierowca zawodowy, który sporą część kariery jeździł autem dostawczym bez łóżka, siłą rzeczy musiałem nauczyć się szukać noclegów na szybko, by w danym miejscu spędzić noc. Przeczytajcie więc jak z mojego, doświadczonego punktu widzenia znaleźć nocleg i transport. I to w taki sposób by było dobrze i relatywnie tanio.

Pierwsza rzecz. Jeśli lubicie tryb survival to zalecam pole namiotowe, które oferuje Dolina Charlotty. Powód oczywisty – bliżej miejsca koncertu się nie da. Tak więc jest to najlepszy wybór jeśli ktoś chce po koncercie po prostu przespać się na karimacie za źródło prądu do smartfona mając powerbank. Gdybym był zwolennikiem opcji namiot to sam bym tę opcję wybrał.
Jednak biorąc pod uwagę mój intensywny, często wymagający tryb życia, cenię sobie odrobinę wygody w postaci dachu nad głową, materaca na łóżku, bieżącej wody, gniazdka z prądem i dostępem do internetu (czy to sieć czy WiFi).

Jak więc znaleźć dobry nocleg by nie przepłacić a jednocześnie spędzić noc lub dwie w dobrych warunkach? Powiem tak, z daleka omijajcie wszelkie portale typu Travigo, E-turysta i resztę zagmatwanych stron, na których panuje chaos a ceny są nieźle zawyżone. Reklamy mogą Wam obiecać super ofertę na dane miejsce. I to jest prawda, jednak reklama nie powie Wam, że strona nie ma w swojej ofercie wielu ciekawych miejsc, które Was najbardziej interesują.

 

Jak więc je odnaleźć? To proste, wyciągasz telefon, wchodzisz w mapę Google, najeżdżasz na dany teren w którym chcesz się przekimać. W wyszukiwarce wpisujesz „tani nocleg” albo jeszcze lepiej „agroturystyka” i….Pojawiają się na mapie czerwone plamki z ofertami. Ważne! – powiększasz mapę i wybierasz te najmniejsze na początek. Dlaczego? To proste, małe punkty są najmniej wypromowane reklamą, co za tym idzie, właścicielowi zależy byś przybył a on przyjmie Cię czym chata bogata za śmieszne pieniądze. Nie spodziewaj się Wersalu, ale jeśli lubiłeś kiedyś jechać nad domek nad jeziorem i nie straszny Ci komar w pokoju, to idealne miejsce dla Ciebie. Taki pokój z dostępem do łazienki możesz zamówić od 30 do 80zł! Do tego jesteś na wsi gdzie jest spokój oraz masz pewność, że nikt nie ukradnie Ci auta z parkingu przed marketem.

Dolina Charlotty

www.maps.google.pl

 

 

Jeśli nie ma miejsca, szukasz dalej aż do największych plamek na mapie Google. Pamiętaj im większa plamka tym cena wyższa! Ale to i tak taniej niż hotel, więc opcji jest wiele. Zauważ potem że wybrany przez Ciebie punkt z mapy jest na tych wszystkich portalach, głęboko zakopany, często bez danych kontaktowych oprócz maila. A na mapie masz wszystkie dane (przede wszystkim telefon) i zdjęcia oraz pogląd całej okolicy z dojazdem. Także nie ma lepszej metody, a ja sam sprawdzałem to w każdy dzień powszedni przez bite dwa lata!

Co do transportu. Wszyscy metalowcy kochają PKP! Autobusy i busy to druga kategoria, brana pod uwagę z braku laku. Każdy zna ceny, warunki, komfort….Jednak mamy XXI wiek i wszystko poszło do przodu! A może by tak samochodem? Nie nie swoim. Ktoś jedzie i po drodze może Cię zabrać. Jak go odnaleźć? Można przez fora, facebooka ale prościej jest przez BlaBlaCar. Carpooling to się nazywa. Wchodzisz na stronę, pokazujesz gdzie jedziesz i szukasz czy ktoś tą drogą tego dnia nie jedzie. Jak jedzie, rezerwujesz przejazd, dokładasz się do wachy i każda strona zadowolona.

carpooling

 

www.blablacar.pl

BlaBlaCar-em jeżdżę od wielu lat. Najpierw jako pasażer, potem jako kierowca, zabierający pasażerów. Status Ambasadora mówi sam za siebie. Tak więc mogę polecić bo to chyba najtańsza i najbardziej komfortowa opcja podróży. Nawet jak musisz skorzystać z WC albo kupić coś do schłodzenia, to kierowca chętnie zatrzyma się na stacji i sam przy okazji rozprostuje kości.

Ambasador

Nie ma się co oglądać i zacząć szukać, jeśli jeszcze nie masz zorganizowanej logistyki. Niektórym wydaje się, że to tylko formalność, ale tak naprawdę bez tego nie zrobisz nic!

Do tego oczywiście pamiętaj by baterie w telefonie i innych urządzeniach były naładowane pod sufit. Zabierz ładowarki i powerbank. Kosmetyczka i ręcznik w torbie, koszulki na zmianę, bielizna i jazda. To podstawowy ekwipunek by bez stresu skupić się na koncercie!

 

Tak więc powodzenia w poszukiwaniach i widzimy się na koncercie!

Zostaw Komentarz