Serce – Broken Nation. Premiera. Video.

with Brak komentarzy

Po 12 latach Glaca dzieli się z fanami efektem swojej współpracy z producentem – Toshi Kasai, który współpracował z wieloma artystami m.in. z Toolem, Mike’m Pattonem, czy Helmet.

 

 

Serce, bo tak został zatytułowany wspólny projekt tych dwóch Artystów, to efekt przyjaźni Glacy i Toshi Kasai. Japońskiego producenta z polskim muzykiem połączyła miłość do muzyki eksperymentalnej i noise’u. Tak właśnie powstał projekt Serce, którego pierwszym singlem podzielił się właśnie z nami frontman Sweet Noise.

 

Glaca tak wspomina początki współpracy :

Toshiego poznałem w sieci zgłębiając temat tzw. circuit bended instruments, które są przerabianymi instrumentami i zabawkami wydającymi często porażające dźwięki. Trafiłem na jego stronę gdzie widniało zdjęcie z Adamem Jones’em z Tool i zespołem Melvins. Okazało się że Toshi przerabia noise’owe zabawki i tak nawiązaliśmy kontakt. To był rok 2008. Po zamknięciu tematu Sweet Noise planowałem wyjazd do USA do Los Angeles. Moja fascynacja muzyką eksperymentalną i noise’em była wtedy absolutnie dominująca. W studio spędzałem całe dnie i noce wykręcając dźwięki o jakich nigdy wcześniej mi się nie śniło. Zrobiłem muzykę do filmu We Are The Strange, i część tych projektów wysłałem Toshiemu. Byłem naprawdę zachwycony kiedy zgodził się na współpracę i zaprosił mnie do swojego studia w stanach. Spotkanie w LA było magiczne i odjazdowe. Tworzyliśmy muzę, nagrywając dźwięki na złomowiskach z których robiliśmy własną bibliotekę sampli. Na pomysł nazwy Serce wpadł sam Toshi. Zapytał mnie po prostu jak jest po polsku heart i…kiedy usłyszał to słowo krzyknął SERCAAAAAA!!!!

 

 

 

Podczas pobytu w USA w 2008 r Glaca z Toshim codziennie spotykali się w studio na sesjach aby pracować nad wspólnym projektem. Tak właśnie powstał materiał na album który ukaże się w…. 2020!

 

Glaca sam przyznaje że cyt.

“W jakiś sposób przez wiele lat brakowało mi impulsu do wydania płyty. Zrobiłem MTvoid z Justinem z Tool, My Riot po powrocie do Polski, wrócił też Sweet Noise… Cały czas coś mnie odciągało od Serca. To naprawdę mega specjalny, kreatywny i bogaty we wszelkie dźwięki projekt. Jest noise, ambient, ale są również kawałki z wokalami w języku angielskim, japońskim i polskim. Toshi Kasai jest najbardziej otwartym muzykiem z jakim pracowałem. Album który napisaliśmy należy odpalić w całości, od początku do końca i siedząc spokojnie wieczorem w domu dać się porwać w świat który naprawdę nie przestaje zadziwia.”

 

 

Pierwszy singiel to niezwykle ważny, symboliczny i w pewnym sensie proroczy utwór zat. Broken Nation. Tak sam Glaca opisuje tekst i sam utwór:

“ Ten kawałek to dla mnie bijące serce Los Angeles. Tak odczuwałem wtedy to miasto. Piękne, dynamiczne, różnorodne, ale również boleśnie podzielone, rozdarte i w pewnym sensie złamane tymi podziałami. To, że dojdzie do wybuchu i wściekłości ludzi było tylko kwestią czasu. W 2008 to było wyłącznie w mojej głowie, teraz w 2020 kiedy Ameryka stoi na skraju wojny domowej, zupełnie inaczej odbieram naszą wizję. Na oczach całego świata chwieje się i upada imperium, kraj który nigdy nie oczyścił się ze swojej przeszłości. Na naszych oczach upada mit amerykańskiego snu, gdzie policja na ulicach terroryzuje ludzi. Amerykańska armia która zawsze miała ich bronić dzisiaj jest wysyłana przeciwko własnemu społeczeństwu. Niestety model amerykański funkcjonuje w tej chwili w wielu miejscach na świecie. Również Polska 2020 to kraj głęboko podzielony, rozdarty i przeżywający szok spowodowany agresywną, nietolerancyjną polityką w której jest miejsce na lepszych, gorszych i wykluczonych ze społeczeństwa. My również jesteśmy w ogniu propagandy której celem nie jest ład społeczny, dobrobyt i poczucie bezpieczeństwa obywateli. Celem propagandy jest utrzymanie władzy za wszelką cenę. Dlatego my też jesteśmy Broken Nation. Cieszę się że okładka singla to szkic obrazu “Infected” autorstwa Vahana Bego. Od pierwszego spojrzenia wiedziałem, że jego praca to właśnie obraz kraju brutalnie zaatakowanego przez siły dążące do dyktatury.”

 

 

Album zostanie wydany przez wytwórnię Grand Revolta Records która w najbliższej przyszłości zamierza również wypuścić materiały Noise Inc.

Klipami do albumu  Serce zajął się MdotStrange który z Glacą pracował przy filmie We Are The Strange. Autorem logo jest artysta graffitti Sean Boyles. Całość pomaga opracować niezawodny od zawsze ormiański artysta Vahan Bego.

DziśpPremiera klipu do utworu Broken Nation promującego nowy projekt SERCE na kanale YT Glaca Officjal. Jednocześnie singiel dostępny będzie na serwisach muzycznych.

 

Zostaw Komentarz