PLAN – już niedługo EP-ka z nowym materiałem.

with Brak komentarzy

Nadzieja Jest Więzieniem

Czekając na nową płytę PLAN, która zapowiadana jest od jakiegoś czasu, warto wspomnieć, że zespół rozpoczął już koncertowanie z nowym materiałem.

Swoje schow razem z Kabanosem, zespół zaprezentował już w Kościerzynie, Koszalinie i Gdyni. Natomiast pierwszy koncert w nowym składzie odbył się w Warszawie 7 października na Stadionie Legii Warszawa w ramach Warsaw Tatto Convention.

 

 

No właśnie nowy skład. Warto o tym przypomnieć. Obecnie PLAN tworzy pięciu muzyków.

Marcin „Svist” Śvistak – Lead Vocals

Hubert „Jimi” Zieliński – Guitars

Marek „Syn”Kałuszka – Guitars

Piotr „Szczena” Szczęk – Bass / Background Voc.

Marcin „Wicia” Dudzik Dudzicki – Percussions/Drum

 

Skład zespołu
żródło – oficjalny fanpage PLAN

 

 

Marek “Syn” Kałuszka i Marcin „Wicia” Dudzik Dudzicki to rdzenni muzycy tej kapeli. Sam Dudzik prowadzi własne muzyczne studio U Dudzika, gdzie nagrywa materiał nie tylko dla PLAN-u. Niedawno do zespołu dołączył Piotr „Szczena” Szczęk, muzyk zespołu Ametria.


Dwóch pozostałych muzyków to członkowie nie istniejącego już zespołu B.E.T.h czyli Hubert „Jimi” Zieliński oraz Marcin „Svist” Śvistak. Wiem, że na słowo B.E.T.h wielu z was przyspieszył puls, bowiem wielu fanów wyglądało czy jeszcze kiedykolwiek wrócą na scenę. Wiadomo, że po śmierci basisty Piotrka Mossakowskiego, zespół się nie odrodzi, ale na szczęście Śvistak i Jimmi zasilili PLAN i mamy nową moc.

Ostatnim utworem zespołu B.E.T.h był Dzień Po Dniu. Singiel zapowiadał nową płytę, która nigdy się nie ukazała. Kto nie słuchał tego kawałka ma teraz okazję.

 

Ciekawostką jest to, że na koncertach PLAN-u grane są numery zespołu B.E.T.h, więc fani warszawskiej kapeli mogą czuć satysfakcję i sentyment. Jednak teraz liczy się nowy zespół i nowa muzyka. Do tej pory mogliśmy posłuchać w audycjach radiowych dwa czy też trzy nowe numery. Zresztą chętnie jeszcze raz jeden z tych wywiadów.

 

21 kwietnia 2017 światło dzienne ujrzał teledysk do singla Przed Początkiem. Utwór do ostatniej chwili dopieszczany był w studio by osiągnąć miażdżący efekt końcowy. Jednocześnie trwały prace nad kolejnymi utworami i plany na rejestrację nie zarejestrowanych jeszcze pomysłów. 

 

Zamierzenia były takie, że album miał ukazać się we wrześniu. Mamy 2 grudnia a albumu nadal nie ma. Jednak jak poinformował mnie sam Dudzik, „na początku roku ukaże się EP-ka z czterema piosenkami”. Po za tym PLAN zagra na WOŚP w Otwocku razem z zespołem Kabanos. Później odbędą się kolejne koncerty, również Kabanosem jako support. Jest więc na co czekać, a o wszystkim będę informował na bieżąco, także bądźcie czujni!

Zostaw Komentarz