Ale to już było…. cz. 7. Lady Gaga vs…. (video)

with Brak komentarzy

A Star Is BornKolejna część z cyklu Ale To Już Było….Tym razem coś bardzo świeżego. Ostatnio zdarzyło mi się obejrzeć film, który niedawno wyświetlany był w kinach a do którego podchodziłem z pewną dozą dystansu.

 

Mowa o Narodzinach Gwiazdy w którym to główne role zagrali Bradley Cooper i Lady Gaga. Dystans wynikał z tego, że nie śledziłem zapowiedzi i myślałem, że to biografia Lady Gagi. Jak się okazało jest to wybitny wręcz film fabularny, którego koncept poniekąd ociera się o historię piosenkarki, jednakże jest to odrębna, wymyślona przez Coopera historia.

Film jest nie tylko pięknym obrazem, który mnie zachwycił i został głęboko w pamięci, ale także posiada genialną ścieżkę dźwiękową. Do dziś utwory pochodzące z filmy brylują na listach przebojów. I słusznie bo to taki piękny przypadek, kiedy pojawia się coś wyjątkowego co zaskoczyło nawet mnie i mówi się o tym bardzo głośno.

 

Tak samo w filmie jak i płycie ze ścieżką dźwiękową pojawia się utwór Look What I Found. Świetny kawałek w którym motyw przewodni prowadzi fortepian. I właśnie ten motyw zaswędział mi w głowie. Nie długo musiałem rozmyślać co mi to przypomina.

W tym wypadku mogę stwierdzić, że to czysty przypadek i podobieństwo można uznać za ciekawostkę niż za plagiat. W każdym bądź razie poniżej porównanie.

 

poniżej oryginalne utwory:


 

Sam utwór Zielono Mi to dzieło liryczne Agnieszki Osieckiej do którego muzykę napisał Jan Ptaszyn Wróblewski. Pierwszym wykonawcą tego utworu był właśnie Andrzej Dąbrowski, który zadebiutował z nim muzycznie w Opolu i zdobył wiele nagród. Wszystko to działo się w 1970 roku.

Ja przy tej okazji chciałbym polecić film Narodziny Gwiazdy i album ze ścieżką dźwiękową. Dawno nic nie zrobiło na mnie tak pozytywnego wrażenia ze światowej kinematografii. Tutaj jest piękna historia, świetne zdjęcia, dobre aktorstwo, super zdjęcia i genialna muzyka.

  

 

A na koniec jeszcze moje poprzednie znaleziska muzyczne, które jeszcze nie ukazały się na stronie i były publikowane jedynie na fb.


Zostaw Komentarz