Ale to już było cz. 9. Gutek vs The Roots

with Brak komentarzy

Przyszło jakiś czas czekać na nową odsłonę cyklu Ale To Już Było…ale w końcu jest. I jest także nowa aktywność na stronie, bo pewnie wielu z was zauważyło, że ostatnio trochę ucichło. Ale o tym na razie ciii.

 

 

 

Póki co skupmy się na tym co zaserwowało mi jakiś czas temu radio, a potem przy okazji to niemiłosierne swędzenie w głowie. Bo sprawa wydawała mi się prosta. Znałem oryginał, widziałem klip przed oczami, ale za cholerę nie mogłem dopasować nazwy zespołu, tytułu utworu itp.

Rozpoczęły się poszukiwania i zajęły parę tygodni a ostateczną pomoc wykazał Spotify. Jak doszło do wyniku końcowego? To dość proste. Panujące w sieci algorytmy starają się dać nam najlepsze reklamy, podsuwają sugestie polubień stron itp. Wiedziałem, że jak włączę coś w tym samym stylu muzycznym, to odpowiedź przyjdzie sama. I stało się tak za 4 wynikiem.

 

A teraz do sedna. Jakiś czas temu nie wiem już które radio wyemitowało nowy utwór Gutka – Wschodni Wiatr. I aż zdębiałem, bo przecież to ewidentnie przypomina…no właśnie. Grało mi to w głowie, ale zanim doszedłem do rdzenia po drodze jeszcze było kilka tropów, również podobnych ale nie te o które mi chodziło.

A więc przed Państwem Gutek vs. The Roots.

 

 

Co ciekawe ktoś pod klipem Gutka stwierdził, że yt usuwa komentarze. Czyżby to były komentarze że nazwą utworu The Seed (part 2)? Po za tym nawet klipy do obu kawałków są podobne. Zresztą sprawdź to sam.

 

 

A co było jeszcze podobne, z tym samym powiedzmy to motywem muzycznym. A no np. Marilyn Manson – Third Day Of A Seven Day Binge.

 

 

czy też T. Love – Brutalna Niedziela.

 

 

 

Jednak jak dla mnie świadomie lub nie (dla mnie bardziej świadomie) Gutek pozwolił sobie na plagiat grupy The Roots. Wystarczyło lekko zwolnić tempo i….hit murowany. Każdy przecież stwierdzi, że to tak fajnie wpada w ucho.

Zostaw Komentarz