Remigiusz Mróz – Hashtag. Audiobook. Videorecenzja

with Brak komentarzy

Remigiusz Mróz18 lipca 2018 roku na rynku wydawniczym pojawiła się nowa książka Remigiusza Mroza, zatytułowana Hashtag. To kolejne dzieło, które jest odrębną historią fabularną, nie wchodzącą w skład cykli, które są znane w dorobku autora……

 

Ale czy na pewno? Chociaż Hashtag to dzieło, które mogło by się wydawać, jest osadzone w innej rzeczywistości niż reszta książek Mroza, to jednak wnikliwy czytelnik, czy też słuchacz audiobooka, znajdzie punkty zaczepne, znane w innych książkach i cyklach autora. A gdy już tak się stanie, na twarzy zagości uśmiech, jak umiejętnie jest to ze sobą połączone. Jednocześnie nie mając wpływu na treść i fabułę.

Piszę o tym nie przypadkowo, gdyż zagłębić się w treść tej książki i opisać co się w niej dzieje, jest zadaniem niebezpiecznym. Wynika to z tego, że opisując fabułę i wchodząc w jej zaawansowane meandry, można przez przypadek zdradzić to, co odbiorca musi odkryć sam. I to co jest całym „mięsem” książki Hashtag.

 

Więc może nie przypadkowo napisałem powyżej o tym, że takie znajome hasła się pojawiają. Może wprowadzam w błąd by zachęcić do osobistego sprawdzenia mojej tezy, a może napisałem wręcz za mało, a Hashtag to tylko początek?

Tego dowie się każdy kto sięgnie po tę książkę, zarówno w formie papierowej jak i w audiobooku. Tak czy inaczej Remigiusz Mróz po raz kolejny łamie schematy, zabiera w swój literacki świat, którego odbiór jest tak skrajny, że za każdym razem odkrywa się go z dozą zdrowego dystansu. Ale czy tym razem było pozytywne zaskoczenie? Odpowiedzi znajdziesz w videorecenzji poniżej.

Książka wydana przez wydawnictwo Czwarta Strona, audiobook przez Audioteka.pl. Czytają: Agnieszka Więdłocha i Szymon Bobrowski.

 
 

Zostaw Komentarz