My Riot – drugi singiel z krwawej płyty – Premiera!(Video)

with Brak komentarzy

My Riot przedstawia teledysk i okładkę do drugiego singla z nadchodzącego albumu z „gniewnymi piosenkami”. „Menda K***wa Zdrada Krach” to nowy „krwawy” utwór zespołu MY RIOT!

 

 

Jesienią 2020 roku zespół Glacy, niespodziewanie powrócił wypuszczając singiel ”Maczeta”, tym samym zapowiadając po 9 latach od debiutanckiego krążka, nowy album. Glaca to artysta który od zawsze podejmuje trudne tematy i istotne kwestie, ważne społecznie.
Po dobrze przyjętym przez fanów pierwszym singlu, zespół w piątek 5 marca 2021 o godz. 16:00 zapowiada premierę teledysku do drugiego utworu z nadchodzącego albumu.

My Riot uderza z wielką siłą podkręcając o kilka poziomów wyżej swój przekaz, energię i bezpośredniość. Zespół wyraża swój sprzeciw wobec otaczającej rzeczywistości w sposób zdecydowany, przez co utwór „Menda K***a Zdrada Krach”, już samym swoim tytułem wzbudza duże emocje, dodatkowo przekaz wzmacnia zrealizowany do tego utworu teledysk.

 

 


Jeśli klip nie hula kliknij TUTAJ!

 

 

Nowy singiel to wspólna produkcja My Riot i francuskiego producenta 420mgbtz, w której gościnnie na gitarze pojawia się Magic, znany ze Sweet Noise, przyjaciel Glacy. Gitarzysta współprodukował z Glacą nowy singiel, i pojawi się również w tej roli w kilku innych utworach nowego krążka.

Premierze singla towarzyszy premiera wideoklipu, w reżyserii Glacy i Mikołaja Góreckiego, autora obrazów takich jak „Dzisiaj Mnie Kochasz Jutro Nienawidzisz”, „Jeden Taki dzień”, „Nie Było”, „Oni Przyszli”.

 

 

 

Lider zespołu Glaca o powstałym teledysku mówi:
”Jest on efektem tego w jaki sposób nasza psychika jest gwałcona każdego dnia przez ogromny zalew informacji, często kłamstw, jak jest poddawana propagandzie. Rządzący wtłaczają w przestrzeń publiczną miliony litrów niezrozumiałego bełkotu, co prowadzi do dezinformacji. Do pewnego czasu ludzie to wytrzymują, ale kiedyś następuje przekroczenie granicy i wtedy łatwo o niekontrolowany wybuch. Zmierzamy niestety właśnie w tym kierunku, w kierunku potężnej kolizji…
Koniec wideoklipu jest ukłonem w kierunku wielkiej metalowej legendy – Slayer’a. Wiem, że z góry można założy, iż stworzony przez nas obraz do tego utworu, nie jest łatwy w odbiorze. Dla jednych na pewno okaże się zbyt mocny, dla innych kontrowersyjny, innych może dotykać czy wręcz obraża. Przerysowanie problemu, tego co czujemy i co nas dotyka, podejmowanie trudnych tematów jak i nastawienie na zmianę społeczną, to sztuka która nie wymaga od odbiorcy dużego przygotowania, ale na pewno wymaga otwartej głowy. Rozumiemy też, że nie każdy jest na taką formę wyrazu artystycznego gotowy, bądź jej oczekuje, czy też zwyczajnie pozwala mu na to jego estetyka, czy wrażliwość”.

 

 

O nowym singlu My Riot, Glaca mówi dobitnie:
”To w jakim stopniu ludzie potrafią ku***ć się za pieniądze i wpływy jest przerażające. Brak zasad i ideałów stał się obecnie normą do której wszyscy się przyzwyczajają. Mendy i zdrajcy są wszędzie, w każdej dziedzinie naszego życia. My Riot wyciąga w sprzeciwie w ich kierunku zakrwawiony środkowy palec. Utwór nacechowany jest silnymi emocjami które potęguje stworzony przez zespół obraz. Są w nim zawarte spontaniczne, wybuchowe emocje, brak jakiekolwiek kalkulacji, czy pójścia na skróty.
Poszukujemy też cały czas do tego albumu odpowiedniego brzmienia, dlatego podejmujemy współpracę z producentami z całego świata. Finalnie wszystko trafia do studia Noise Inc. i tam spinamy to w całość. Klasyk DIY.”

 

Premiera video do utworu zat.” “Menda K***a Zdrada Krach” na oficjalnym kanale YT Glacy, oraz premiera singla w streamingu w piątek 05 marca 2021!

 

 

Dla przypomnienia poniżej klip do Maczety 🙂

Zostaw Komentarz