Krzysztof Spadło – Skazaniec Tom V, Zawsze Mnie Kochaj. Audiobook. Videorecenzja. (Video)

with Brak komentarzy

Wydawnictwo KAGO oraz audioteka.pl przedstawiają: Krzysztof SpadłoSkazaniec. Tom V – Zawsze Mnie Kochaj. Czyta – Leszek Wojtaszak.

Kolejna część więziennej epopei, która nie tylko przedstawia dalsze losy Stanisława Żabikowskiego, ale także cofa nas w jego przeszłość do czasów dzieciństwa. Zasadniczo pokazuje historię, która toczy się od młodzieńczych lat aż do momentu przekroczenia progu wronieckiego wiezienia.

To właśnie w tym tomie dowiadujemy się za co Ropuch trafił za kratki i dlaczego akurat na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Oczywiście nie brakuje tutaj także kontynuacji jego historii, która osadzona jest już po II wojnie światowej.

Ten miszmasz czasowy z początku wydaje się skomplikowany i momentami trudny do ogarnięcia, ale jak się potem okazuje ma to swój sens i jest celowo skonstruowane tak, by lepiej opisać ważne fakty, wydarzenia i zjawiska.

To w tym tomie teraźniejszość łączy się z przeszłością i przyszłością. To tutaj pokazane jest to, że czasem sytuacja może być jeszcze bardziej beznadziejna, kiedy wydawało się, że gorzej już być nie może. A nasz bohater chcąc, nie chcąc musi po raz kolejny sprostać wszelkim przeciwnościom losu.

Na szczęście są tutaj także bardzo pozytywne momenty, chwile satysfakcji i tryumfu. To wyjątkowy tom, a więcej moich przemyśleń na jego temat znajdziesz w videorecenzji poniżej.

 
Zostaw Komentarz