Krzysztof Spadło – Skazaniec Tom IV, Czapki Z Głów. Audiobook. Videorecenzja. (Video)

with Brak komentarzy

małeWydawnictwo KAGO oraz audioteka.pl przedstawiają: Krzysztof SpadłoSkazaniec tom IV, Czapki Z Głów. Czyta Leszek Wojtaszak.

 

Kolejny tom Skazańca, w którym poznajemy dalsze losy Ropucha. Wybucha II Wojna Światowa i świat naszego bohatera choć dalej jest w tej samej lokalizacji, zmienia się diametralnie. Można wręcz powiedzieć, że następuje rewolucja, nie tylko przez fakt wybuchu wojny, ale przede wszystkim przez zmiany jakie zachodzą w murach wronieckiego więzienia.

I pomylił by się ktoś, kto spodziewa się typowej wojennej książki, w której znajdzie wydarzenia z linii frontu, lub co rusz opisy ludzkich cierpień i pomysłowość oprawców w wymyślaniu co raz to nowych metod zadawania bólu.

 

Skazaniec tom IV to książka, która pokazuje wojnę z punktu widzenia więźnia, który chcąc nie chcąc musiał pozostać zamknięty w murach wiezienia i walczyć o przetrwanie jeszcze mocniej niż miało to miejsce przed wojną.

Tak więc czy to miejsce to dla niego największa życiowa porażka, czy też może w pewnym sensie azyl? O tym dowiesz się z videorecenzji!

 Zostaw Komentarz