Ale to już było…czyli profanacja polskiej pieśni patriotycznej Maszerują Strzelcy (Piechota)

with Brak komentarzy

Pisałem już jakiś czas temu, że co jakiś czas na mojej stronie pojawiać się będzie artykuł z cyklu „Ale to już było…”. Pierwsza jego część, pojawiła się tutaj. Dziś czas na kolejną, chociaż ciężko ją nazwać drugą…

 

Dlaczego? Dlatego że na moim kanale na CDA.pl są już dwie kolejne, których tutaj nie umieściłem bo wydają mi się zaledwie ciekawostką. Jednak to co zdarzyło się ostatnio sprawiło, że C-Bool to mrzonka.

AronChupa, Little Sis Nora – Rave in the Grave, utwór który króluje obecnie w rozgłośni RMF Maxxx od pierwszych taktów kopnął mnie mentalnie w potylicę. Nie było złudzeń, swędzenie w głowie trwało ułamek sekundy. Nie musiałem się nawet domyślać, szukać w zakamarkach pamięci, godzinami, dniami czy tygodniami.

Ten utwór to jawna profanacja naszej polskiej pieśni patriotycznej Maszerują Strzelcy, inaczej nazywaną Piechota. Zna ją każdy Polak od maleńkości, odkąd po raz pierwszy pojawi się na akademii w auli szkolnej. A tutaj proszę, ktoś kosi hajs za ścieżkę melodyjną z pieśni, która opiewa prawdziwych bohaterów.

 

 

Ludzi, którzy szli ginąć za nas, za nasz kraj, za pokój, wolność i niepodległość. Za to byśmy dziś żyli w poczuciu tego, że jesteśmy niezależni.

Dlatego jest to dla mnie bolesny tym bardziej, że nie chodzi tylko o muzykę a o wartość patriotyczno-historyczną. Tym bardziej, że przez 20 lat sam przywdziewałem mundur, co prawda strażacki, ale wiem co to jest podniosłość pieśni, kiedy robi się cokolwiek ku chwale ojczyzny.

 

Dodatkowo ten cover to piosenka o imprezie na pogrzebie babci która jest już w grobie…..A my słyszymy to z głośników na wakacyjnych imprezach przy piwku…..

Właśnie tak to usłyszałem po raz pierwszy. Pizzeria, miła atmosfera, znajomi, ogólnie żyć nie umierać i nagle to…..

 

Na pocieszenie dodam, że sporo ludzi w komentarzach pod oficjalnym klipem, zgłosiło do serwisu YouTube, że to plagiat.

Jeśli jeszcze tego nie znacie to posłuchajcie. A jak już zapoznacie się z tym materiałem, to bądźcie ostrożni, kiedy wybierzecie się na wakacyjną zabawę. Bo może się okazać, że zamiast miłych dla ucha dźwięków, przy których nie trzeba myśleć, usłyszycie profanacje naszej pieśni narodowej, która opiewa o imprezie po zmarłej babci….

 

Zostaw Komentarz