Glaca – Oni Przyszli. Nowy singiel zapowiadający solową płytę ZANG! (video)

with Brak komentarzy

Oni Przyszli

16 stycznia o godz. 16 oficjalnie ukazał się singiel Glacy – Oni Przyszli, w pełnej jakości dźwięku i obrazu. Utwór jest zapowiedzią nowej, solowej płyty, która ukaże się 6 kwietnia 2018 roku.

Glaca powraca po latach i nie bierze jeńców. W utworze swój udział ma basista zespołu Tool, Justin Chancellor oraz polska skrzypaczka i wokalistka Monika Emat. Klip do utworu zrealizowano w Hali Stulecia i na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. A tancerką występującą w filmie jest Ines Furuhashi baletnica Baletu Opery Wrocławskiej.

 

 

 

 

Już jakiś czas temu Glaca zapowiadał nadejście nowej muzyki. Później wyszło na jaw, że będzie to solowy projekt. Więcej na ten temat w cytacie z opisu klipu:

„Po 7 latach przerwy Glaca wraca z solowym albumem. To pierwszy tego typu projekt po płytach Sweet Noise, M.T.void i My Riot. Oni Przyszli to pierwszy singiel z nowej płyty. Za mix tego soczystego i totalnie naładowanego emocjami albumu odpowiedzialny jest sam Glaca. Tylko w ten sposób jak mówi „ten album jest w 100% moją wizją, bez żadnych kompromisów. Słuchacz dostanie muzykę na najwyższym poziomie na jaki mnie stać.”

 

Płyta łączy najlepsze strony rock’a z beatami czołowych producentów hip hop, głosami pięknych kobiet, basem Chancellor’a i tekstami oraz wokalem Glacy. Nowa Era!”

Więcej na temat singla i albumu Glaca wyjawił w wywiadzie dla Antyradia w programie Kasprologia, który odbył się 12 stycznia 2018. Wtedy to również miała miejsce prapremiera Oni Przyszli. Wywiadu można posłuchać poniżej.

 

 

 

Nowy utwór od pierwszych chwil stał mi się bardzo bliski. Nie tylko ze względu na to, że twórczość Glacy śledzę od czasu kiedy odkryłem ją z chwilą pojawienia się albumu Sweet Noise – Czas Ludzi Cienia. I również nie tylko ze względu na udział Justina Chancellora, basisty Tool-a, który nadał singlowi niezwykłą moc i koloryt. Ale przede wszystkim ze względu na tekst, który Glaca eksponuje w znany dla siebie sposób. Szczery do bólu, wydobywający się prosto z duszy i podany bezpośrednio pokazując, że w słowach i głosie jest czysty i nieskalany fałszem przekaz.

 

Sam tekst zacząłem analizować dopiero po kilkukrotnym przesłuchaniu utworu. Wiadomo najpierw muzyka. Biorąc pod uwagę, że nagranie z radia ma ograniczoną jakość, musiałem się bardzo dobrze wczuć w te dźwięki. A jeśli w muzyce macza palce członek zespołu Tool, to trzeba do tego podejść jak do sprawy najwyższej rangi. Dopiero kiedy Glaca zapytał na swojej grupie facebookowej, który fragment tekstu najbardziej podoba się fanom, zacząłem skupiać się na warstwie lirycznej.

I wtedy mnie olśniło, to było jak szok, rażenie piorunem, olśnienie! Każde słowo ma tutaj ogromne znaczenie i nie jest zastosowane przypadkowo. Słucham tego non stop i zastanawiam się, czy Glaca potrafi czytać w myślach? Czy wie o mnie wszystko i potrafi to ująć w słowach. Słuchając Oni Przyszli mam to samo uczucie, które ostatni raz towarzyszyło podczas premiery utworu zespołu PLAN – Przed Początkiem. Tak jakby ktoś wszedł we mnie, zobaczył stan ducha, umysłu i wyciągnął to na światło dzienne, ujmując w rzeczywisty, prawdziwy i szczery sposób i którego nie da się podważyć ani temu zaprzeczyć.

 

 

Oni Przyszli

 

 

Dlatego może intuicyjnie czułem, że to co ma się pojawić i teraz ma swoją premierę będzie mocne, szczere i autorytatywne. Jak zresztą cała twórczość Glacy, niezależnie czy to Sweet Noise, My Riot, M.T.void czy projekt solowy.

Teraz kiedy singiel Oni Przyszli ukazał się oficjalnie, nie pozostaje nic innego jak katować po kilkanaście razy dziennie i czekać na cały album, którego premiera, przypominam już 6 kwietnia 2018 roku!

Aktualizacja!

Znana jest już zapowiedź tytułu oraz okładka płyty.

A oto i okładka płyty ZANG!

 

Glaca - Zang
Glaca – Zang

 

Już teraz można się identyfikować z solową twórczością Glacy poprzez sklep, w którym można nabyć odzież z logiem ZANG i RESPECT. Link do sklepu pod adresem:

www.respectzang.com

Zostaw Komentarz