Ray Bradbury – 451° Fahrenheita. Audiobook, Książka. Videorecenzja

with Brak komentarzy

Kamień milowy w historii literatury! Przerażająco prawdziwie obnażająca nasze czasy, choć wydana ponad pół wieku temu w 1953 roku, książka teraz dostępna w audiobooku. Ray Bradbury – 451° Fahrenheita to pozycja obowiązkowa. I niezależnie czy to wydanie książkowe czy też audiobook, musisz ją poznać.

Otwiera oczy na świat. Sprawia, że wszystko co dzieje się teraz wokół Ciebie dostało swoje imię, zostało wytłumaczone, opisane a Ty w końcu jesteś zrozumiany. Ray Bradbury daje Ci odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania, ale nie są to odpowiedzi miłe, kojące i słodkie.

451° Fahreinheita obnaża wszystko to czego społeczeństwo się boi, czyli całą prawdę o nich, to jacy są naprawdę. Podpowiada również do czego to zmierza, do czego może doprowadzić i jak skończy się to wszystko.

Wizjonerska powieść, która zdaje się być panaceum na obecną rzeczywistość. Otucha i ulga dla każdego, kto nie akceptuje kierunku w jakim zmierza społeczeństwo.

Audioteka.pl doceniła tę książkę na tyle, że wydała audiobooka w formie super produkcji. I choć treść mogła by zmiażdżyć posady, nawet w formie jednogłosowej, to potęgi dodaje jej forma w której odpłyniesz jak w filmie za miliony dolarów. Z tą różnicą, że tutaj nie ma obrazu, a cały rozmach buduje tylko twoja wyobraźnia.

Myślę, że to nie przypadek, że właśnie teraz w 2018 roku mamy audiobooka, do wznowienia książki, jakim uraczyło nas wydawnictwo MAG……